3. srpna 2009 12:22 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Autovlak Jadran opět jezdí až do Splitu, výluka kvůli nehodě skončila

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Železniční trať (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Železniční trať (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

PRAHA Autovlak Jadran z Prahy na chorvatské pobřeží jezdí ode dneška znovu až do Splitu. Vlak od 24. července kvůli výluce mimořádně končil už v Záhřebu a zbylých 300 kilometrů museli motoristé dojet po vlastní ose.

"Podle sdělení Chorvatských železnic byl dnes obnoven provoz na železniční trati spojující Záhřeb s jaderským letoviskem Split," uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Do Splitu tak dojede i spoj, který vyjíždí z Prahy dnes dopoledne.

Na trati nedaleko Splitu 24. července vykolejil vlak. Při neštěstí zahynulo šest lidí a 55 dalších bylo zraněno. Od té doby zde trať byla zavřená a místo vlaků cestující přepravovaly autobusy.

Automobily bylo nutné z vlaku vyložit už v Záhřebu. Postižení cestující měli nárok na vrácení části jízdného.

Autovlak z Prahy do Splitu dráhy provozovaly od roku 2003 jako zvláštní spoj s týdenní frekvencí. V roce 2006 tento spoj zrušily a v nové podobě jej znovu zavedly v roce 2007, tentokrát jako pravidelný rychlík, který jezdí denně. Loni vlak přepravil 956 automobilů a motocyklů, předloni o sto méně.

Vlak jezdí pouze od konce června do začátku září, cesta mu trvá dvacet a půl hodiny. Za převoz auta jedním směrem zaplatí dovolenkáři letos 1537 Kč, nejlevnější tarif pro dospělou osobu je 3436 korun.

ČTK
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!