Až pojedete do Alp: benzínka, kde by špek nakupoval i Pohlreich

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Benzínka v rakouském Loferu, kde prodávají domácí uzeniny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Benzínka v rakouském Loferu, kde prodávají domácí uzeniny. | foto: Radek Kedroň, Lidovky.cz

Překvapení na cestě: tohle je benzínka, kde zapomenete, proč jste zastavili. Spolu s naftou natankujete rakouskou domácí slaninu, kterou by musel ocenit i televizní šéfkuchař Zdeněk Pohlreich.

Už to zkrátka vypadá, že mám na ty bizarní benzinky čuch. Po italské pumpě, kde se místo nafty tankuje víno (více čtěte zde), jsem při poslední cestě do Alp narazil na benzinku, kde se ve velkém prodává špek, klobásy a vůbec domácí uzeniny všeho druhu.


Pohlednice z cest na větší mapě

Jen si to zkuste představit: malá vesnice Lofer nedaleko rakouského Zell am See, majestátní štíty Alp takřka na dotek a tuctová benzínka u cesty. Otevřete dveře prosklené kukaně, která nese logo i barvy globálního naftařského koncernu, a čekáte obvyklý puch olejů a autosaponátů. A ona vás do nosu uhodí podmanivá vůně udírny!

U pokladny zaplatíte benzín a rovnou si vyberete kus špeku.

Venku nic nenasvědčuje tomu, že by se uvnitř skrýval uzeninový ráj.

Takže u pokladny jako v mrákotách zaplatíte natankovaný benzín a očima těkáte po klobásových nožičkách a zlatavých cihlách slaniny. I když maso nemusíte, povinnost je odnést si aspoň pár plátků špeku v chlebové housce. Žádná zelenina, žádná majonéza. Jen střídka a vyuzené maso. Dokonalá záležitost za dvě eura, o které by domů napsal i šéfkuchař Zdeněk Pohlreich.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je nová prázdninová rubrika serveru Lidovky.cz. Přes léto vám budeme přinášet zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Příspěvky budeme postupně zveřejňovat.

  • 2Diskuse


Radek Kedroň

Autor

Radek Kedroňradek.kedron@lidovky.czČlánky