10. prosince 2008 13:57 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Cestujte s ČD. Lístek stojí 20 tisíc

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 19Diskuse
První speciální vlak ČD vypraví na berlínský koncert britského zpěváka Eltona Johna | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy První speciální vlak ČD vypraví na berlínský koncert britského zpěváka Eltona Johna | foto: Lidové noviny

PRAHA České dráhy přichystaly pro své zákazníky novinku za tisíce korun. Nabídnou totiž prožitkové cestování speciálním vlakem; produkt pod názvem Bohemian Train by měl oslovit střední a vyšší vrstvu klientely. První speciální vlak ČD vypraví na berlínský koncert britského zpěváka Eltona Johna. Oznámil to mluvčí drah Petr Šťáhlavský s tím, že cena jízdenky je od 20 tisíc korun výš.

V 90 prodejních balíčcích na koncert Eltona Johna jsou podle mluvčího drah zahrnuty zpáteční jízdenka Praha–Berlín vlakem Českých drah, vstupenka na koncert, catering ve vlakové Restauraci Taittinger a drinky v Bugsy's baru. „Tímto projektem vycházíme vstříc našim zákazníkům, kteří chtějí zažít jedinečný způsob prožitkového cestování,“ uvedl generální ředitel ČD Petr Žaluda.

Bohemian Train je sestaven z vozů určených pro vlaky EuroCity a EuroNight; zařazeny jsou dva restaurační a jeden lůžkový vůz, jeden vůz druhé třídy a dva vozy první třídy. Železničním odborářům se záměr nelíbí Železniční odboráři z řad Federace strojvůdců záměr drah kritizují.
„Působí jako červený hadr na býka v době, kdy dráhy nejsou schopny zabezpečit odpovídající úroveň vlaků pro obyčejné cestující,“ řekl mluvčí federace Libor Poláček. Připomněl, že dráhy například dosud nevypsaly výběrové řízení na 100 nových vagonů, ačkoliv o tom mluví již několik měsíců. Zastaralý vozový park patří k největším problémům drah. Některé vlaky jezdí po českých kolejích již několik desítek let.

Bohemian Train je podle drah jedním z projektů, jako jsou Preventivní vlak, Vlak dobré vůle či Kinematovlak. Zatímco tyto sociálně orientované projekty financují České dráhy, je projekt Bohemian Train založen na komerční bázi.
Lidovky.cz
  • 19Diskuse