Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Kdo zaplatí porod v cizině?

Vletadle vedle mě seděla žena, která vypadala, že bude každou chvíli rodit. Najednou se letadlo dostalo do malé turbulence a žena se chytila za břicho. V tu chvíli mě napadla otázka, zda se stihla pojistit ještě před svým odletem z České republiky.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

cech

17. 7. 2008 16:40
redaktore: KECAS!

vysoce tehotne zeny nesmeji v zadnych aerolinkach letat!

0 0
možnosti

Markéta

19. 7. 2008 4:36
Nekecá

Za dva měsíce letím rodit domů z neevropské země.  Dva měsíce před plánovaným porodem. Komerčně připojištěná pouze do 6. měsíce těhotenství, takže vlastně už nepojištěná. Letecké společnosti jsem si tedy zjišťovala  - třeba české aerolinky berou těhotné na palubu do 34tt (tedy 1,5 měsíce před porodem) bez omezení, po 34tt pouze s potvrzením lékaře. Horní hranice není. Aeroflot nechce ani to potvrzení lékaře. pro ruské stewardky je zřejmě asistence u porodu brnkačka :-D

0 0
možnosti

CESTOVATEL

14. 7. 2008 10:40
DOPORUČUJI ZŮSTAT DOMA

V článku a hlavně v následující diskusi je uvedena řada zavádějících informací a polopravd, které se pokusím uvést na pravou míru.

1. Z komerčního cestovního pojištění porod hrazen není a to z jednoho prostého důvodu. Jedná se o událost předem předvídatelnou a proto se jedná o nepojistitelné riziko. Bylo by to proti samotnému principu pojištění, neboť pojistit se lze pouze pro případy nahodilé a neočekávané. Tato podmínka tedy není splněna.

2. Autorka článku ani další diskutující neopomínají velebit Evropský průkaz pojištěnce, tvrdit  že cestovní pojištění do zemí EU je zbytečné atd. Nositelům těchto myšlenek vřele doporučuji, aby si dobře prostudovali za jakých podmínek je z naší zdravotní daně, pojem "zdravotní pojištění" odmítám používat, čerpat zdravotnické služby v zahraničí a porovnali si to z komerčním cestovním pojištěním. Z veřejného systému je možné v zahraničí navštěvovat výhradně státní zařízení a to za podmínek platných v dané zemi. To znamená uplatnění spoluúčasti, která je ve všech zemí EU řádově vyšší než proti jaké vede u nás svoji svatou válku KSČSSD, některé výkony jsou hrazeny pacientem ze 100% a to včetně některých léků. Dále zde není hrazen převoz do ČR, který si pak každý musí hradit sám ani asistenční služba pojišťovny. Nechávám na zdravém rozumu čtenářům ať si sami spočítají kolik mohou s modrým průkaz v zahraničí "ušetřit" proti komerčnímu pojištění pokud se v zahraničí opravdu něco stane.

3. Těhotným ženám proto mohu doporučit, aby min. poslední dva měsíce před porodem raději necestovaly a zůstaly doma nebo si předem připravily příslušný obolus na lékařskou péči v zemi pobytu. Nevím však  jestli pro některou z nich má vůbec smysl cestovní pojištění uzavírat, protože podmínkou plnění je nerizikové těhotenství. Ze svého okolí žádný takový případ neznám a pokud vím tak jako rizikové je dnes šmahem označováno každé těhotenství=pracovní neschopnost až do odchodu na mateřskou. Tyto případy pojištěné nejsou. 

0 0
možnosti

Pooch

16. 7. 2008 14:19
Re: DOPORUČUJI ZŮSTAT DOMA

To by se mi taky libilo, pracovni neschopnost az do porodu, ja jsem chodila do prace jeste 3 tydny pred planovany terminem.....ono to sice s tim pojistenim nema nic spolecneho, ja vim...k tomu bych dodala jenom asi tolik, ze at ty tehotne zeny radeji nikam uz na ty posledni dva mesice nejezi.

0 0
možnosti

JJ

14. 7. 2008 9:33
Hmmm,

Zase novinar. Naprosto zasadni informaci o tom, ze pri cestach po zemich EU zadne pojisteni neni treba, si necha jako zajimavost na konec.

0 0
možnosti

novinarska uroven setrvale klesa

14. 7. 2008 0:01
konfuzni clanek

Po precteni clanku v tom je jeste vetsi gulas. Snad existuji nejake modre Euro prukazy, sna jsou povinne, ale presto si je musi kazdy vybehat, neznamo kde, a pas nenahrazuje modry prukaz. Hlavne tomu celemu neverim. Naopak, s Anglii je uz milion let smlouva o zdravotnicke reciprocite, a o tom ani slovo.

0 0
možnosti

NM

12. 7. 2008 17:15
Vono to není zadarmo?

Dyť je to přeci napsané v ústavě!  ;-O

0 0
možnosti

JJ

14. 7. 2008 9:34
Re: Vono to není zadarmo?

Ceska Ustava plati jen do Zelezne Rudy.

0 0
možnosti

Jovo Miks

11. 7. 2008 21:08
Nekde se ubere, nekde se prida.

Jana Zizku povila matka na poli,pod prilehlym dubem,kdyz ,tusim,sklizeli obili (presne si to uz nepamatuji, uz je to davno) .Nyni, kdyby tak ucinila, sla by do vezeni, protoze porod je tzv. vnucena nemoc a bez zkusenosti z "hekarny" by nebyla plne kvalifikovana. Jenze to je v Cesku.V zahranici se na porod nepohlizi jako na nemoc.Na strane druhe, asi jako morbidni kompenzaci, proplaci zdravotni pojistovna pitvu zemreleho, tj. plneni po zaniku pojisteni (ani nejlepsi pojistovny na svete by to nenapadlo). Zajimalo by me, kolik bodu reprezentuje ta pitva.A to jeste k tomu ji nikdo nemuze odmitnout.;-)

Kdo to vite, pripiste to sem, at je legrace vetsi!

Porod kreccice u veterinare je ovsem luxus,ale kdyz to nase Leonka chce,tak je tam vezmu a zaplatim.Jen by me zajimalo, jak by se nasi psi doktori zachovali, kdybych jim ve 2 rano zaklepal na "klinice" ze se mi teli krava a nejde to ven... 

0 0
možnosti

zeto

12. 7. 2008 20:30
Re: Nekde se ubere, nekde se prida.

Informace o proplácení pitvy již není pravdivá, od 1.5.2008 se pitva v zahraničí, ani pitva u nás pro pojištěnce EU, neproplácí.

0 0
možnosti

patnik

11. 7. 2008 18:40
tolik

Konkrétně za porod vaginální hlavičkou uhradí VZP 851 bodů = 766 Kč = 30 Euro. 

Za ukončení těhotenství porodem císařským řezem zaplatí VZP 3307 bodů = 3000 Kč = 120 Euro. 

Ceny veterinárních zákroků ( raději snad jen českých ) si najdete sami.

0 0
možnosti

patnik

11. 7. 2008 18:20
kolik ?

Soudruh Rod opomněl mamince sdělit, že zaplatí jen to, co dostane nemocnice česká, zbytek doplatí rodinka sama. Přitom česká nemocnice dostane částku, se kterou neuspějete ani u veterináře. Štastnou cestu !

0 0
možnosti