Do Norska si vezměte i v červnu čepici a svetr

Svačina v horách Hardangerviddy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Svačina v horách Hardangerviddy. | foto: Robert Petr, Lidové noviny

Do Norska jsme jeli autem s rodinou, přes Německo a Dánsko. To má výhodu, že můžete parkovat kdekoliv, spát v autě a také si i vařit. Z Dánska vás tam dopraví loď Superspeed2 za tři a půl hodiny. Loď je velmi pohodlná, takže si nemusíte připlácet za sedadlo ani v noci.

Stanovat můžete venku prakticky volně do 150 m od domu. V kempu se můžete osprchovat zhruba za 50 korun nebo zadarmo ve vodopádu, jen teplota vody se dost liší. V horách můžete zažít teplotu i pod nulou, tam kde je všude sníh. Na Preikestolen jsme vylezli s tříapůlletým klukem, takže byl nejmladším turistou, který tam vylezl po svých. Je to nádherná vyhlídka na 600m vysokém útesu nad mořem obklopeném fjordy.

Na Preikestolen v Lysefjorden.

Na Preikestolen v Lysefjorden.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je nová prázdninová rubrika serveru Lidovky.cz. Přes léto vám budeme přinášet zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Příspěvky budeme postupně zveřejňovat.

Najdete na Lidovky.cz