Dobrá dovolená = dobré jídlo. Proto hurá do Japonska

Sádrová jídla ve výlohách japonských restaurací. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sádrová jídla ve výlohách japonských restaurací. | foto: Radek Burda, Radek Burda,  Lidové noviny

Nejhorší jsou ti cestovatelé, kteří měli ten blázniví nápad poměřovat dovolenou kvalitou koupání nebo turistickými zajímavostmi v okolí. Proboha, jak jsou legrační, když už doma hledají modré vlaječky čistoty pláží a jak šílení se prohrabují bedekry, aby objevili zapomenutou studnu krále Václava IV.

Prdlačka. A třikrát samozřejmě prdlačka.

Dobrá dovolená se prostě povede, jen když... jen když je dobré jídlo. Není nic horšího, než když zmateně pobíháte po Vídni a v kapse máte euro dvacet a snažíte se za tenhle obnos najíst. Každej kastl je vám v tu chvíli úplně ukradenej.

Pořádné jídlo je holt na dovolené základ. Jen díky němu odtrhnou chytré manželky nás tlusté chlapy od televizí a od olympiády.

Jenže, jak si poradit, když jste v zemích jako je Japonsko. A všude kolem vás jsou nápisy ve větvičkách a jídla jsou samé jedovaté ryby zabalené v možských řasách, říkáte si doma před odjezdem.

Pche. Japonci jsou lstiví a chytří!

Každá japonská restaurace, páni a dámy, má své meníčko vystavené hezky za výlohou. Ze sádry a moduritu a vybarvené na krásno barvičkami. A vězte, že to, co tam uvidíte, to také dostanete!

Mňam.

Takže: hurá do Japonska.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je nová prázdninová rubrika serveru Lidovky.cz. Přes léto vám budeme přinášet zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Příspěvky budeme postupně zveřejňovat.

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz