11. března 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Jak se studuje v Bradavicích? Je to moderní univerzita

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Jaké je studovat v Bradavicích? Česká studentka si  University of Glasgow oblíbila.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaké je studovat v Bradavicích? Česká studentka si University of Glasgow oblíbila. | foto: Michaela Černá

GLASGOW V Glasgow, třetím největším městě Velké Británie, se na kopci nad městem vyjímá velkolepá univerzita. Založena byla roku 1451, takže tu na vás dýchá historie z každé zdi.

Každá fakulta má svou budovu plnou nádherných gotických oblouků připomínající bradavickou školu z románu o Harrym Potterovi a jakmile zasednete do jedné z učeben, máte opravdu pocit, že za pár okamžiků vyjde přednášet Brumbál (ředitel románové bradavické školy Albus Brumbál). Kampus je ucelený komplex, kde najdete všechno, co byste od moderní univerzity čekali.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Univerzitní knihovna se řadí mezi jednu z největších v Evropě a je uzpůsobena pro studenty tak, že i když sem přijdete pro pár knih, většinou tady strávíte odpoledne. Vybavena kavárnou, restaurací, desítkami počítačů a mnoha studijními zákoutími je tato dvanáctipatrová budova víceméně 'meeting point' pro studenty víc než kdejaká místní kavárna.

Každá britská univerzita má pro své studenty univerzitní klub, kam si můžete zajít na kulečník s přáteli či večer zatančit. University of Glasgow má však hned kluby dva, v nichž najdete impozantní bradavické místnosti s gauči u krbu a skotskými erby nad okny.


Pohlednice z cest na větší mapě

Komentář, který si nemohu odpustit, se týká počasí. Velká Británie je jediná země, kde jsem na vlastní kůži zažila usilovný déšť a jasné slunce zároveň. Toto britské klišé, kterým je počasí, se zde však bez legrace mění co tři hodiny. Vyjdete do polojasného mlhavého rána, u oběda vrstvíte softshelku kvůli průtrži mračen a večer se vracíte domů s nádherným západem slunce. Krásný na tom je fakt, že lidem to nevadí, oblékají se zde podle nálady, ne podle počasí.

Michaela Černá
  • 0Diskuse