Lanzarote: žlutou ponorkou kolem rudého ostrova

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Udělejte si výlet na Lanzarote, je to netradiční dovolená. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Udělejte si výlet na Lanzarote, je to netradiční dovolená. | foto: Lucie Franková

Jste-li cestovatel-sběratel kuriózních diplomů, mám pro vás tip. V šuplíku už máte potvrzení, že jste letěli balónem, stanuli na nejzápadnějším místě Evropy či skočili padákem, ale pořád vám tam chybí ponorka. Tak se vydejte na Lanzarote, tedy na jeden z Kanárských ostrovů.

V agentuře vám nejprve pustí film, jak se máte zachovat, když dojde k maléru. Na rozdíl od instrukcí v letadle, které nejen že už vůbec neposloucháte, ale dokonce vás ruší při četbě vaší prázdninové knihy, tady posloucháte velmi pozorně a začnete být mírně nervózní.

Pak se vsunete typickým kruhovým otvorem do žlutého plavidla, přičemž vám udělají erární fotku. Optimistická stevardka vám představí kapitána i pomocníka a pak vás vybídne, abyste koukali nejen z okénka, ale i na monitor, na kterém je přesně vidět, jak se ponorka potápí a kdy se nad ní zavře hladina.


Pohlednice z cest na větší mapě

Mořské dno tu není nikterak překvapivé, sopečný písek, občas rybka. Vše se změní, když klesnete do hloubky 37,5 metrů, ponorka zastaví a předem připravený potápěč naláká na kus žvance mraky ryb všeho druhu, včetně obrovské manty. Zapochybujete, zda není umělohmotná, ale její ladné pohyby vás ujistí, že je živá a ráda se předvádí.

Pak ještě pohled zpestří několik vraků obrostlých řasami a po slabé hodince se za zvuků písně Yellow Submarine vynoříte. Spokojení, že jste to přežili, a že přebíráte další diplom do šuplíku, zapomenete, že celá tahle sranda stála 52 eur a přidáte dalších 8 za fotku v úhledném rámečku.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je nová prázdninová rubrika serveru Lidovky.cz. Přes léto vám budeme přinášet zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Příspěvky budeme postupně zveřejňovat.

Markéta Franková
  • 0Diskuse