Mont Pelat: na třítisícovku za tři hodiny

Výstup na Mont Pelat nezabere víc než tři hodiny. Ideální procházka po obědě.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výstup na Mont Pelat nezabere víc než tři hodiny. Ideální procházka po obědě. | foto: Šárka Bláhová, Lidovky.cz

Mysleli jste si, že zdolávání velehor bylo určeno pouze lidem tvrdě trénujícím a s pořádnou dávkou silné vůle? Omyl. Francouzskou třítisícovku Mont Pelat zdolá každý kavárenský povaleč. Ale abychom jí nekřividili.

Mont Pelat (3055 m n. m.) je nejvyšším vrcholem národního parku Mercantour. Vzhledem k tomu, že z centra Francouzské riviéry Nice je to sem zhruba 70 kilometrů, dá se túra pojmout jako ideální odpočinek od přemíry přímořského luxusu.

Horský svišť. Je fotogenický, ale musíte se obrnět notnou dávkou trpělivosti.

Horský svišť. Je fotogenický, ale musíte se obrnět notnou dávkou trpělivosti.

Při sestupu si určitě udělejte zacházku k jezeru Lac d´Allos. Nebudete litovat.

Při sestupu si určitě udělejte zacházku k jezeru Lac d´Allos. Nebudete litovat.

Z alpského městečka Colmars-les-Alpes navíc vystoupáte autem (hodně zdatní to mohou zkusit i na kole) až do výšky 1500 metrů, polovina je tedy za vámi a vy se najednou stáváte součástí okouzlující přírodní scenérie. Stoupáte pozvolna po hřebeni, užasle zastavujete, fotíte a najednou jste tam. Za tři hodiny mezi nejkrásnějšími klenoty přírody. 

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je nová prázdninová rubrika serveru Lidovky.cz. Přes léto vám budeme přinášet zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu.

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu (maximálně tři) nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Příspěvky budeme postupně zveřejňovat.

Najdete na Lidovky.cz