27. prosince 2012 14:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Na Silvestra míří nejvíc turistů do Rakouska, Vánocům vládl Egypt

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Silvestrovský ohňostroj - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Silvestrovský ohňostroj - ilustrační foto | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

Někteří Češi se rozhodli strávit svátky poněkud netradičně - výletem do zahraničí. Zatímco o Vánocích si turisté nejčastěji vybírali jako cílovou destinaci Egypt, na Silvestra vede Rakousko.

O současných cestovatelských trendech informovala agentura Invia, která pořádala průzkum mezi svými zákazníky.

Na Silvestra míří nejvíce českých turistů na dovolenou do Rakouska, pobyt v této destinaci si zvolilo 21 % z nich. Velký zájem je také o silvestrovské pobyty v Egyptě a Francii, do každé z těchto destinací míří 16 % Čechů. 

Egypt a Rakousko patřily rovněž k nejoblíbenějším lokalitám pro strávení vánočních svátků. V Egyptě strávilo Štědrý večer 29 % a v Rakousku 12 % zákazníků. Vánoční pobyt v tuzemsku si zvolilo 8 % turistů. Nejčastěji si lidé vybírají přes svátky pobyty na 7 dnů, obvykle tak tráví na dovolené buď pouze Vánoce, nebo pouze Silvestra a na druhý termín tak zůstávají doma.

Vánoční a silvestrovské pobyty patří tradičně k nejvyprodanějším termínům celého roku. To se také odráží na jejich ceně, která je výrazně vyšší než v jiných obdobích. Může se vyšplhat až o polovinu výš než u zájezdů, které mají termín jen o pár týdnů dříve.

Nejoblíbenější destinace na Štědrý den
DestinacePodíl 
Egypt 29 %
 
Rakousko12 %
 
SAE 10 %
 
Česká republika8 %
 
Itálie8 % 
Nejoblíbenější destinace na Silvestra
DestinacePodíl 
Rakousko21 %
 
Egypt16 %
 
Francie16 %
 
Itálie11 %
 
Kanárské ostrovy 5 % 


Veronika Šmídová
  • 0Diskuse
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.