28. ledna 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Cestovatelské cíle Václava Klause. V ponorce i u ledovců

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Prezident Václav Klaus při pouti na Sněžku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Václav Klaus při pouti na Sněžku | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

Druhé prezidentské období vyprší Václavu Klausovi 7. března. V době své desetileté působnosti na Hradě procestoval mnoho zemí. Navštívil Egypt, v Argentině se podíval k patagonským ledovcům, v polském přístavu Gdaňsk se přesvědčil, jak vypadá interiér ponorky. Nejbližší je mu však střední Evropa.

Do Káhiry Václav Klaus s první dámou zavítali v roce 2010. Český prezident strávil v Egyptě tři dny. Absolvoval tam prohlídku egyptské metropole a zúčastnil se i slavnostního uvedení českého vozu Škoda Superb na egyptský trh.

Václav Klaus na třídenní návštěvě Egypta

V roce 2003 navštívil Klaus polskou Varšavu a přístav Gdaňsk. V přístavu absolvoval exkurzi bitevní lodě a ponorky. Do Polska se poté podíval Klaus ještě několikrát. Mimo jiné při smutné události pohřbu Lecha Kaczyńského roku 2010.

Návštěva Václava Klause v polském Gdaňsku

Do Argentiny se Václav Klaus podíval v dubnu roku 2011. V Buenos Aires mu byl udělen titul čestný návštěvník města a prohlédl si i slavnou čtvrť La Boca. Při návštěvě také kontroloval ledovce. "Patagonie je úžasné místo a je to určitě jeden z nejunikátnějších bodů světa, který se mi podařilo vidět, takže je velmi cenné tady být," popsal tehdy své dojmy.

Václav Klaus u patagonských ledovců

Klausovy státnické cesty mířily opakovaně také na Slovensko. V rozhovorech se několikrát vyjádřil k tomu, že právě středoevropská kultura je mu bližší než exotické destinace.

Návštěva Václav Klause na Slovensku -Dunaj.

vsvVěra Svobodová, Lidovky.cz
  • 2Diskuse
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.