5. září 2012 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Paleokastritsa. Objevte poklad Smaragdového ostrova

Nejkrásnější výhled na Paleokastritsu a záliv se naskýtá z Bella Visty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejkrásnější výhled na Paleokastritsu a záliv se naskýtá z Bella Visty. | foto: Miluše Trefancová, Lidovky.cz

Říká se, že kdo pobýval na Korfu a nenavštívil Paleokastritsu, tak jako by na nejzelenějším řeckém ostrově ani nebyl.

Neuvěřitelně modré moře, které místy vytváří tyrkysové „mapy“, útesy, zeleň všude kolem vás a mořské jeskyně, u kterých obětujte sedm euro a plujte je navštívit. Stojí to za to.

Plavba k mořským jeskyním trvá necelou hodinu a stojí za to ji absolvovat.

Plavba k mořským jeskyním trvá necelou hodinu a stojí za to ji absolvovat.


Nevýhodou je, že sem přijíždějí mraky turistů a i v samotném městě je dráž než jinde na ostrově. Doporučuji proto se ubytovat v jiném letovisku, pronajmout si auto (se skútry raději opatrně, nikdy nevíte, jestli vás v příští zatáčce nečeká písek či štěrk) a udělat si jednodenní výlet. 


Pohlednice z cest na větší mapě

Nejhezčí výhled je z Bella Visty, která se nachází u vesničky Lakones. A jen o pár minut jízdy dál se nachází vesnička Makrades, kde si můžete koupit výborný olivový olej a další korfuské suvenýry. 

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je nová prázdninová rubrika serveru Lidovky.cz. Přes léto vám budeme přinášet zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Příspěvky budeme postupně zveřejňovat.

Najdete na Lidovky.cz