16. května 2015 8:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Pařezy na náplavce nebyly na sezení, ale aby se prodalo víc piva, tvrdí úředník

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 30Diskuse
Pařezy k sezení musejí zmizet, rozhodl úředník z firmy, která spravuje náplavku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pařezy k sezení musejí zmizet, rozhodl úředník z firmy, která spravuje náplavku. | foto: Facebook,Bajkazyl>náplavka

Pařezy, které se na náplavce objevily, měly upozornit na to, že je zde málo laviček. To si ovšem nemyslí úředník z firmy Trade Centre Praha, která pražská nábřeží spravuje. „Nešlo o to rozšířit odpočinkovou plochu, ale o to, aby podnikatelé prodali více piva a občerstvení,“ napsal v prohlášení pro server Lidovky.cz vedoucí provozního oddělení David Šmiták.

O tom, že musí pařezy z náplavky pryč, informoval server Lidovky.cz v úterý. Důvod, proč musí být odstraněny, ale redakci firma spravující pražská nábřeží nesdělila. „Pokud si to povíme jako osoba k osobě, tak vám k tomu můžu něco říct, pokud chcete výstupy do novin, tak to asi budete muset počkat na oficiální email,“ odbyl dotazy serveru Lidovky.cz David Šmiták, vedoucí provozního oddělení formy Trade centre Praha. 

„Nejsem oprávněn poskytovat rozhovory s novináři. Lidé z Bajkazylu nenaráží na to, že je na náplavce málo laviček, ale na to, že tam prodávají pivo a rádi by, aby tam lidí posedělo víc. To je všechno, co k tomu řeknu. Dostanete e-mail nebo dopis, kde bude nějaká podobná terminologie uvedená, z jakých důvodů se nám to nelíbí,“ dodal ještě Šmiták do telefonu a zavěsil. 

„Odpad je nutné odstranit“

Oficiální vyjádření Šmitáka přišlo den po telefonátu. V dokumentu se o pařezech vyjadřuje jako o odpadu, který je nutné odstranit, protože překáží automobilům i chodcům. O tom, proč se pařezy na náplavce objevily, má úředník jasno. 

„Domníváme se, že umístění těchto předmětů nebylo iniciováno záměrem rozšířit odpočinkovou plochu pro všechny návštěvníky náplavky, ale snahou o rozšíření odbytové plochy podnikatelů, kteří v nejbližším okolí prodávají pivo a občerstvení. Z výše popsaných důvodů budeme dále usilovat o odstranění těchto předmětů,“ píše ve vyjádření. 

Oficiální vyjádření firmy spravující náplavku Trade Centre Praha


V pondělí se na facebookových stránkách Bajkazyl>náplavka objevila fotografie a příspěvek s textem: „Tenhle pařez - a pár dalších - musí do týdne pryč. Chtěli jsme, aby se na břehu dalo sedět, i když všichni zavřou. Úředník z firmy, která pro město spravuje náplavku ale říká, že to tam jednoduše „nesmí být“. Nejsme schopni se dobrat infa, kdo to nařídil, a proč to tam vlastně překáží. Sedět se prý musí jen na oficiálních městských lavičkách. Moc jich tam ale není. To se nám nelíbí.“ 

Bar Bajkazyl na pražské náplavce je spojen s cykloservisem, půjčovnou kol, veřejným prostorem a řekou. 

apeAlena Pecháčková
  • 30Diskuse
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.