26. února 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Líbánky pod zemí a dovolená v ledu. 10 bizarních hotelů

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Sen každého kluka. Postel z auta | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sen každého kluka. Postel z auta | foto: www.v8hotel.deReprofoto

Hotel s vodopádem, v letadle nebo pod zemí. Dovolenou nemusíte strávit v běžném hotelu poblíž pláže, zkuste si vybrat neobvyklé ubytovaní. Server Lidovky.cz vybral deset nejzajímavějších hotelů po celém světě.

Ledový hotel (Laponsko)
V hotelu, kde vnitřní teplota nepřesahuje -5°C, se mohou ubytovat jen otužilci. Hotel ve švédském Laponsku poblíž řeky Torne je postavený z deseti tisíc tun ledu a dalších třicet tisíc tun sněhu stavitelé využívají k vybudování kina a baru, ve kterém můžete pít vodku stylově - z ledových skleniček.

Costa Verde (Kostarika)
Hotel, který vypadá jako ze seriálu Ztraceni nebo katastrofických filmů. Těžko byste někoho nalákali, aby strávil noc v letadle. Trochu jiné to ale je, když je takové letadlo postavené na patnáct metrů vysokém piedestalu a nachází se na okraji národního parku. Interiér působí opravdu luxusně. Dvoupokojový apartmán s balkonem je ideální místem, kde strávit romantické líbánky.

Hüttenpalast (Německo)
Spíše než jako v hotelu to v bývalé továrně na vysavače vypadá jako v designovém letním kempu. Místo pokojů jsou v hale karavany a dřevěné chatky. Atmosféru skvěle doplňuje březový hájek. Každá chatka a karavan jsou vybavené retro doplňky, nechybí ale ani velmi současné designové osvětlení. Součástí zařízení je i kempinkový stolek a židličky. Odpočívat je možné v zimní zahradě s houpačkou.Juvet (Norsko)
Unikátní hotel v nádherné norské přírodě. Hotel Juvett se nachází v soutěsce Gudbrandsjuveta. Ačkoli Juvett vypadá spíše jako několik dřevěných krabic schovaných v lese, patří k architektonickým skvostům. Každá „krabice“ je jiná, společnou mají pouze skleněnou stěnu, která hostům nabízí úplné splynutí s okolní přírodou.

Sala Silvermine (Švédsko)
Pokud trpíte klaustrofobií, tenhle zážitek si nechte ujít. Zhruba 120 kilometrů od Stockholmu najdete hotel s restaurací, který se nachází nejhlouběji pod zemí. Komplex z nejlépe zachovalých podzemních lomů Sala Silvermine leží kousek od města Sala. Chodby jsou chladné, vlhké a tmavé, ale ložnice se zahřeje na příjemných osmnáct stupňů a vyzdobena je stylově stříbrnými svícny a koženými židlemi. V místnosti z kamenných stěn je ještě samozřejmě postel, to už je ale vše.

Magický hotel (Chile)
Hora nebo sopka? V přírodní rezervaci Huilo Huilo v Los Rios se nachází velice nevšední hotel. Při pohledu na něj vás napadne, jestli je to hora nebo sopka a co to vlastně z vrcholu té prapodivné věci vytéká. Ano, díváte se na hotel s vodopádem. Voda, která stéká a hučí v blízkosti oken, zaručuje, že si hosté budou připadat jako by spali v divoké přírodě. Pokojů je v hotelu pouze devět a každý z nich je pojmenován po jiném ptačím druhu.

 
Poseidon Undersea Resort  (Fidži)
Jedinečný zážitek. Spát v hotelu z jehož oken se dá pozorovat podmořský svět zní až neskutečně. Na Fidži ale takový malý zázrak mají. Podmořský hotelový komplex má 24 kajut a z každé je vidět na korály, které jsou všude kolem. Hotel se nachází pod vodou zhruba deset metrů a kromě ubytovaní je pod vodou také několik restaurací a obchod s potápěčským vybavením. Ovšem tato exotická dovolená se prodraží, za týdenní pobyt zaplatíte něco kolem půl milionu korun.


V8 Hotel (Německo)
Automobiloví nadšenci nemohou spát v Německu nikde jinde než v hotelu V8. Všechny pokoje jsou vyzdobené stylovými automobily, které slouží jako postele, interiér navíc zkrášlují motocyklové motivy.


Solný hotel (Bolívie)
Nezapomenutelným zážitkem se jistě stane ubytování v hotelu, který je celý (včetně interiéru) ze soli. Na každém jiném místě by věta: "neolizujte stěny" působila divně, tady je však zcela na místě. Unikátní hotel není nijak velký. Na výběr máte z patnácti pokojů. Hotel navíc obklopují solná jezera, která jsou samo o sobě zážitkem.

Neemrana Fort Palace (Indie)
Ruiny paláce, který si v roce 1964 nechal postavit Neemrana Fort dlouhou dobu chátraly. Poté, co Indie získala nezávislost, se palácový komplex opravil a vznikl tak jeden z nejkrásnějších hotelů v blízkosti indického hlavního města Dillí. V komplexu sedmi palácových křídel postavených ve dvanácti kaskádách si budete připadat jako sultáni.

apeAlena Pecháčková
  • 0Diskuse
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.