29. července 2012 16:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Jezero Bohinj: dar od boha dobrým a skromným lidem

Jezero Bohinj, Slovinsko. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jezero Bohinj, Slovinsko. | foto: Alena Vorlíčková

Dvacet let jezdím do „pohádkové země“ a stále mě baví objevovat její horské štíty, zelené kopce s vinohrady, jezera, vodopády, tajemné jeskyně, mořské pobřeží. Ke každému místu se váže nějaká pověst nebo pohádka. Vybrala jsem jednu z nich, která vypráví o vzniku jednoho alpského jezera, mého nejoblíbenějšího místa na světě:

V dávných časech, když bůh rozděloval svět mezi lidi, zpozoroval skupinu lidí, kteří stáli a čekali, až na ně přijde řada. Když to bůh viděl, pomyslel si, jak jsou tito lidé skromní a trpěliví, a přidělil jim proto ten nejkrásnější kout světa. Po bohu se nazývá Bohinj.

Jezero Bohinj, Slovinsko.

Jezero Bohinj, Slovinsko.

Nedaleký vodopád Savica, Slovinsko.

Nedaleký vodopád Savica, Slovinsko.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je nová prázdninová rubrika serveru Lidovky.cz. Přes léto vám budeme přinášet zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Příspěvky budeme postupně zveřejňovat.

Alena Vorlíčková

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz