14. září 2012 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Smíchovská truhlíková inspirace až z Balkánu?

Betonové truhlíky v Sofii | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Betonové truhlíky v Sofii | foto: Miloslav Janík, Lidovky.cz

Občas se stane, že i na prázdninových cestách člověk narazí na něco, co mu připomene rodnou hroudu. A ne vždy to musí být zrovna něco pozitivního.

Procházel jsem se právě po bulharské Sofii, když jsem u synagogy na TO narazil. Byla to taková malá připomínka, která mne hned přenesla domů, do Prahy, konkrétně na Smíchov, který byl nedávno celkem důmyslně překřtěný na Truhlíkoland. Vážení Pražané, milí obyvatelé Smíchova, nejste v tom sami, i v Sofii mají své betonové truhlíky, byť jen o něco menší, než v Praze.


Pohlednice z cest na větší mapě

Soudě podle jejich vzhledu tu truhlíky i s rostlinami už nějaký ten rok budou, ale jak můžete vidět na fotografii, o tom, že by třeba poskytovaly stín, se hovořit nedá a s produkcí kyslíku to taky asi moc slavné nebude.

 Nechci být zbytečným pesimistou, ale očekávám, že to s těmi smíchovskými truhlíky dopadne obdobně. Bohužel.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je prázdninová rubrika serveru Lidovky.cz. Přes léto vám budeme přinášet zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Příspěvky budeme postupně zveřejňovat.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz