31. ledna 2010 10:55 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Švábi a špinavá prostěradla. Vítejte v nejšpinavějším hotelu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Heritage Marina v San Francisku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Heritage Marina v San Francisku | foto: greenbookings.comReprofoto

WASHINGTON Nejšpinavějším hotelem ve Spojených státech, kde návštěvníci zakopávají o šváby a odkopávají špinavá prostěradla, je prý hotel Heritage Marina v San Francisku. Evropským "top špindírou" má zase být Grosvenor Hotel v britském přímořském středisku Blackpoolu. Vyplývá to z čerstvého hodnocení cestovatelského serveru TripAdvisor.com pro rok 2010.

TripAdvisor.com svá hodnocení zakládá pouze na hodnocení hotelů návštěvníky. Hotel Heritage Marina, kde stojí noc kolem 50 dolarů (asi 950 korun), se na webu prezentuje jako "jedna z nejlepších hodnot San Franciska". Na cestovatelském serveru má ovšem 320 hodnocení od návštěvníků, z nichž polovina ho označuje za "příšerný". Osmdesát procent cestovatelů, kteří o něm psali, ho nedoporučují.

"Když jsme viděli ty šváby a já zabila dva z nich, tak to byla poslední kapka. Odjeli jsme," píše Debbie Whiteová o svém pobytu v hotelu.

Z deseti nejšpinavějších hotelů v USA jsou tři v Kalifornii, dva na Floridě a jeden v New Yorku.

Nejšpinavějším hotelem "starého kontinentu" je podle výsledků hlasování dvouhvězdičkový Grosvenor Hotel v Blackpoolu ve Velké Británii. Ten nedoporučuje 87 procent hodnotitelů, z nichž jeden o místě píše, že by jej "nedoporučil ani svému nejhoršímu nepříteli, a to ani kdyby byl zadarmo".

Na druhém místě "ve špinavosti" je Villaggio Club Porto Ainu v městě Budoni na Sardinii a na třetí místo to "dotáhl" Park Hotel v Londýně.

Jako nejšpinavější asijský hotel cestovatelé vyhodnotili hotel Chukit Resort na thajském ostrově Phi Phi.

ČTK
  • 0Diskuse
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.