4. září 2011 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Úlet v Las Vegas: tady se nikdy nespí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Pohled na Las Vegas | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohled na Las Vegas | foto: Profimedia

Divoké tempo nejslavnějšího centra zábavy a hazardu stojí na jednoduchém triku: své návštěvníky udržuje v pozornosti neustálou akcí, výstřednostmi a přeháněním všeho druhu 24 hodin denně sedm dnů v týdnu 365 dní v roce.

Neonový bulvár

Jako kdyby se někdo rozhodl, že ve městě uprostřed vyprahlé pouště musí všichni úžasem a vysílením padnout. Možná si řeknete "Fascinující místo!", až se budete prodírat napříč městem nekončícími davy v nejkoncentrovanější záři neonů světa. Hlavní promenádu Las Vegas Boulevard lemují kýčovité kopie slavných monumentů -od Eiffelovky přes sochu Svobody až po egyptské pyramidy -, nepřeberné množství barů a pózující "Elvisové" na každém rohu. To vše na pozadí impozantní kulisy pouští a hor.

Hotelové přetížení

Pravá, bizarní podstata Vegas spočívá v tom, že jde vlastně o shluk vzájemně propojených hotelových komplexů. Patnáct z nich také patří mezi dvacítku těch světově největších. Za návštěvu určitě stojí hotel Bellagio s baletem vodotrysků každou čtvrthodinu nebo Venetian, vybudovaný podle Benátek, se sítí vnitřních kanálů s gondolami i zpívajícími gondoliéry. Pokud zajdete do jakéhokoli kasina, pozor na čas: žádné nemá okna, takže vás cvrkot žetonů snadno pohltí na spousty hodin.

Mystérium du Soleil


Vysokého umění město hříchu moc nenabízí, s výjimkou Guggenheim Hermitage Musea se sbírkou pravých Picassů, Cézannů či Matissů (ve Venetian). Hned pět scén tu alemá slavný cirkusový projekt Cirque du Soleil a unikátní představení, která jsou ve světě k vidění jen zřídka, tu můžete navštívit každý večer. Například slavné Mystere, kombinaci unikátní akrobacie a francouzské cirkusové magie (hotel Treasure Island), či zábavnou kombinaci tance, akrobacie a živé hudby Viva Elvis, věnované Elvisovi Presleymu (Aria Resort&Casino, www. cirquedusoleil.com).

Před kolapsem a po něm

Než roztočíte ruletu, můžete pustit pár dolarů také ve zdejších nákupních palácích. Kilometrové obchodní pasáže často vyplňují prostor mezi hotelovými komplexy. "Zážitkově" lze shopovat podél "benátských kanálů" ve Venetian, v hotelu Caesars Palace ve stylu Forum Romanum, výhodný nákup pak slibuje gigantický Las Vegas

Štěpánka Strouhalová
  • 0Diskuse
MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností
MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností

Těhotenská maska na břicho, sádrový odlitek nebo ujetý halloweenský obleček... Trendy se nevyhýbají ani těhotným ženám. Připravte se, bude to šílená jízda!