25. července 2012 16:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Vůně severu. Když do Norska, tak na Lofoty

Městečko Reine | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Městečko Reine | foto: Alena Pecháčková, Lidovky.cz

Posílám pohled z náročné, ale úžasné cesty do Norska. Náročné, protože jsme cestovali autobusem. Úžasné, protože takové Norsko prostě je.

Nechtěla bych některému z míst, které jsme navštívili nadržovat, ale nezapomenutelný zážitek mám z Lofot.

Sice je dávno po sezoně, ale vůně (chcete-li smrad) z tresek je všudypřítomný. Spolu s nádhernými rorbuer (červené rybářské chaty, ve kterých se mohou ubytovat i turisté), průzračným mořem, fjordy a teplotou kolem sedmnácti stupňů v létě, se z Lofot stává místo, které si prostě musí zamilovat každý.

Lofoty

Lofoty

A, město s nejkratším názvem. Nachází se na jihu ostrova Moskenesoy

A, město s nejkratším názvem. Nachází se na jihu ostrova Moskenesoy

Hned jak je spatříte, máte dojem, že taková koncentrace krásné přírody je nemožná. Prakticky nemáte šanci odlepit oko od fotoaparátu (ani v noci ne, protože půlnoční slunce je přeci také zážitek!), díky tomu jsem nasekala neuvěřitelné množství fotek. A věřím, že příští rok to bude stejné :-).

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je nová prázdninová rubrika serveru Lidovky.cz. Přes léto vám budeme přinášet zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu.

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu (maximálně tři) nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Příspěvky budeme postupně zveřejňovat.

Alena Pecháčková

Autor

Alena Pecháčkováalena.pechackova@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz