Opomíjená Málaga: ochutnejte paellu a zažijte výprodeje

Španělská Málaga a její přístav.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Španělská Málaga a její přístav. | foto: Vladěna Ptáčková, Lidovky.cz

Připojuji svoji pohlednici, tentokrát z vřící španělské Málagy. Vzduch je tu často jako pod pokličkou, na ulicích se dá ale překvapivě dýchat. Místní noviny hlásí dvacet procent nakupujících turistů, z nichž většinu tvoří Němci, my jsme jich zatím potkali jen málo.

Nevím, co může za odliv turistiky; jestli ohlášení jedovatých medúz, které se však úspěšně vyhnuly pobřeží Costa del Sol a dychtivé plavce žahají jinde, anebo medializované nepokoje Španělů proti krizi. Ty jsou znatelné spíše na severu a pobřežnímu městu se téměř vyhnuly. Jedné části španělské populace se krize netýká určitě, jsou jimi malé holčičky, které na pláži hlučně mámí od svých maminek opalovací krém, jímž hutně natírají své plastové panenky, aby náhodou nepřišly k újmě.

Cesta do Málagy připomíná řetězec špatných i dobrých zpráv, kde naštěstí převažují ty dobré. Málaga má výborné umístění pro další výpravy, snadno se dostanete autobusem a vlakem do Sevilly, Granady, Cordóby i skalnaté Rondy. Letenky jsou však poměrně drahé (možná proto se Češi v letadle tvářili, jakoby nejeli na dovolenou, ale na popravu). Jestli vám našinci znepříjemnili cestu, věřte, že rozjasnění Španělé i jejich obloha vám náladu spraví. Všichni, i přes tělnaté postarší dámy tu vypadají v oblečení moc dobře. Proč? Přijeli jsme právě v odbobí rebajas – tj. velkých slev. (Věříme, že právě tahle skutečnost našim společníkům z letadla konečně zlepšila náladu.)

Španělská Málaga v noci.

Španělská Málaga v noci.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je nová prázdninová rubrika serveru Lidovky.cz. Přes léto vám budeme přinášet zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Příspěvky budeme postupně zveřejňovat.

Jestli nestojíte o celotýdenní povalování na pláži, lze vyrazit do místních muzeí nebo za dobrým jídlem. Další dobrá zpráva, všude prodávají vyhlášenou paellu a to na mnoha různých způsobů. Špatná zpráva pro odpůrce darů moře – i ta s kuřecím chutná po rybě. Dobrou zprávou ovšem je, že vám k ní dají citrón, kterým lze pach rybiny úspěšně přetlouct. A nezapomeňte mezi jídlem a nakupováním vyrazit pěšky na muslimskou pevnost Alcazabu a nedaleké hradby Castillo de Gibralfaro. I když – i pouhopouhé nakupování přináší velkolepé zážitky:

Nákupy ve španělské Malaze jsou během odbobí rebajas (velkých slev) radostí.

Nákupy ve španělské Malaze jsou během odbobí rebajas (velkých slev) radostí.

Vladěna Ptáčková

Najdete na Lidovky.cz